Společnost Pure Storage spolupracuje s laboratoří CERN openlab na vyhodnocení přínosů úložišť flash pro vědecký výzkum
Společnost Pure Storage oznámila partnerství s CERN (Evropská laboratoř pro částicovou fyziku), jehož cílem je prostřednictvím spolupráce s CERN openlab urychlit vývoj špičkových ICT řešení pro Velký hadronový urychlovač (LHC). Partnerství bude zkoumat, jak může technologie DirectFlash společnosti Pure Storage podpořit potřeby budoucího vědeckého výzkumu.
Potřeby CERN openlab v oblasti vysoce výkonných výpočtů (výpočetních clusterů, HPC)
Centrum CERN generuje obrovské množství dat především díky svým experimentům v oblasti fyziky vysokých energií na Velkém hadronovém urychlovači. Tato data je třeba efektivně zaznamenávat a ukládat, aby k nim vědci mohli přistupovat a analyzovat je s cílem zlepšit naše chápání vesmíru. Starší úložná řešení se pro vysoce výkonné výpočty stala úzkým hrdlem a nahrazení tradičních pevných disků disky flash otevře nové možnosti díky zvýšení výkonu, hustoty dat a ekologické udržitelnosti. Prostřednictvím víceleté dohody o spolupráci bude moderní datová platforma společnosti Pure Storage podporovat CERN openlab při vyhodnocování a měření přínosů rozsáhlých úložných technologií s vysokou hustotou.
Výzkum a vývoj v laboratoři CERN openlab se zaměřuje na to, jak implementovat co nejudržitelnější technologická řešení a zároveň se soustředit na infrastrukturu, která splňuje specifické potřeby vědecké komunity. Klíčovým prvkem spolupráce bude využití technologie DirectFlash společnosti Pure Storage, která poskytuje výrazně lepší využití prostoru a energetickou efektivitu, pro podporu a urychlení náročných pracovních zátěží zaměřených na fyziku vysokých energií.
Datové úložiště pro experimenty ve fyzice vysokých energií
Společnosti Pure Storage a CERN openlab spolupracují s cílem otevřít cestu nové generaci datových úložišť pro experimenty ve fyzice vysokých energií. Obě partneři budou optimalizovat exabajtovou flashovou infrastrukturu a aplikační stack pro zátěže HPC a distribuované výpočetní systémy (grid computing). Cílem společného výzkumu je identifikovat možnosti maximalizace výkonu softwaru i hardwaru a zároveň maximalizovat úspory energie v rámci jednotné datové platformy. Toto vícefázové partnerství podpoří stále rostoucí nároky Velkého hadronového urychlovače a způsobí revoluci v tom, jak jsou data zaznamenávána a spravována, se zaměřením na pokrok v infrastruktuře distribuovaného ukládání dat.
„Společně s laboratoří CERN openlab posouváme hranice možností HPC a gridových výpočtů, abychom podpořili přelomové vědecké pracovní postupy. Díky integraci naší nejmodernější technologie do rozsáhlého distribuovaného úložného systému CERN je laboratoř CERN openlab připravena zpracovávat bezprecedentní objemy dat s bezkonkurenční rychlostí a spolehlivostí a zároveň poskytnout vědcům možnost zvládnout mimořádné výzvy, které přináší éra Velkého hadronového urychlovače s vysokou svítivostí (HL-LHC, připravovaná nová verze urychlovače LHC),“ komentoval spolupráci Rob Lee, technický ředitel společnosti Pure Storage.
„Očekáváme, že toto partnerství přinese několik klíčových přínosů pro budoucnost ukládání dat z vědeckých experimentů. Zaprvé předpokládáme, že tuto technologii začleníme do našeho rozsáhlého distribuovaného systému ukládání dat, že nám umožní efektivněji poskytovat data a poskytne způsob, jak škálovat výkon úložiště nad rámec toho, co je možné dnes. Zadruhé doufáme, že se nám v centru CERN podaří odemknout další generaci průlomových objevů ve fyzice vysokých energií a ukázat širší vědecké komunitě potenciál rozšířených možností ukládání dat, což v konečném důsledku urychlí tempo objevů a inovací ve výzkumných institucích po celém světě,“ dodává Luca Mascetti, technický ředitel pro ukládání dat v CERN openlab.